Romania Online

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Romania Online

Welcome to Romania Online – Forum romanesc pentru diaspora romana, discutii, afaceri, emigrare, matrimoniale.

Daca doriti promovarea unui eveniment in comunitatile de romani, va putem publica un mesaj in paginile Romania Online in mod GRATUIT.

Echipa romaniaonline.forum.st cauta persoane interesate sa devina moderatori.




    «Pentru ea şi-a riscat viaţa»

    arabela
    arabela
    Moderator
    Moderator


    Numarul mesajelor : 24
    Data de inscriere : 13/05/2009
    Localizare : NL

    «Pentru ea şi-a riscat viaţa» Empty «Pentru ea şi-a riscat viaţa»

    Mesaj  arabela Mier Mai 20, 2009 5:28 pm

    Tânărul de 23 de ani care a devenit erou, la Madrid, Spania, după ce a fost înjunghiat de nouă ori şi-a riscat viaţa pentru o fată la care ţine. Cel puţin aşa cred părinţii lui, care au primit de curând chiar şi o poză cu ea.

    Eroul, aşteptat acasă

    Marcel Baghiu, de 23 de ani, a devenit erou chiar şi în Dângeni, Botoşani. Pentru fapta sa primarul comunei, Stelică Trofin, i-a promis tânărului un teren pe care să-şi ridice o casă. Şi părinţii sunt foarte mândri de el şi abia aşteaptă să se întoarcă acasă.

    “În urmă cu o lună mi-a trimis un pachet în care se afla poza unei tinere. Abia zilele trecute, când am vorbit cu el la telefon, fiul meu mi-a spus că pentru ea şi-a riscat viaţa, pentru fata din poză, angajata parfumeriei atacată de hoţi. Dar nu ştiu cum o cheamă şi ce relaţie este între ei”, spune Elvira Bulgaru, mama tânărului.

      Data/ora curentă este: Joi Sept 19, 2024 7:06 pm